Wifi, Ad-hoc


- Kategorie: Blog
- Datum vydání: 10.01.07 v 12:00
- Popisek: Krátky popis mé wifi sítě, kterou sem si "zbastlil" prakticky zadarmo a funguje paradně :). Ad-hoc je typ wifi sítě bez použití AP. Zabezpečení WPA, WEP je možné...Takže, mám wifi internet od nejmenovaného poskytovatele (reklama nebude :), dále kousek od antény mám Bridge, a dolů ke kompu vedený UTP až do kompu.
Koupil se notes a bylo potřeba pořešit sdílení netu a taky sdílení dat. Nějakou dobu stačila další síťovka v kompu a kábl, ale muselo se stále být max 5m od kompa, pak už nestačilo UTP.
V tý době zrovna kámoš přecházel od stejného poskytovatele k Českým Radiokomunikacím a zbyla mu klienská wi-fi karta, sice s jediným podporovaným protokolem 802.11b, ale aspoň něco :) a taky zadarmo :).
Po nějaký době sem narazil na inetu zajímavou věc, a to wifi síť bez použití AP, jako ad-hoc tzv. rovnocenné počítače. Po menší instalaci signál není problém chybit kdekoli v baráku, je to pohodička, dokonce i na záchodě :).
Takže pokud si chcete udělat jednoduchou síť a nechcete obětovat nějakou tu tisícovku do AP či routeru, máte zde zajímavou alternativu, ad-hoc.
Nezapomeňte na nějaké to zabezpečení (alespoň WEP), pokud si nechcete hrát na charitu a pouštět jen tak internet zadarmo v baráku...a divili byste se kolik lidí po takovýchto sítích šmejdí :). Útočník Vám sice nemá co v kompu zničit, ale na net se dostane...

Tady je ještě názorná ukázka mojí sítě (topologie)Komentáře ke článku:


 MzK  web  08.02.07, 20:38     VIP uživatel
Hurá, další nezabezpečená wifi, bude další wifi hacking

 SpeedyGT  web  08.02.07, 20:56  administrator
No, jestli ti stačí, že se dostaneš na net? Nic vic tam neudělaš smile

 MzK  web  09.02.07, 09:57     VIP uživatel
To si myslíš. Uvidíme.

 Menfred95  13.09.09, 18:07  82.209.41.xxx   user
lol staci hacknout a ma pristup ke vsem tvym datu smile

 SpeedyGT  web  13.09.09, 18:58  administrator
Dávno nepoužívám tuhle prasečinu a jedu klasika AP + WPA2, rozhodně bezpečnější...     

smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile