Thermalright HR-05 SLI - Instalace


- Kategorie: Recenze
- Datum vydání: 26.09.07 v 12:00
- Popisek: Máte moc žhavý chipset na základní desce? Nevíte si rady s jeho chlazením? Tento malý pomocník Thermalrgiht HR-05 SLI Vám určitě pomůže, navíc se vejde téměř kamkoliv.
- Počet kapitol: 3
- Výpis:

1. Úvod, design
2. Instalace
3. ZávěrSestava:

CPU: AMD64 3000+@2,4GHz
MB: Gigabyte K8NF9 nForce 4 Ultra
GFX: Sapphire X1950GT@PRO 512MB
RAM: 2GB RAM, 2-3-3-7/400 (4x512MB)
PSU: Fortron 400W
Case: CoolerMaster Centurion 5

Instalace samotná není až zas těžka, nejtežší je stejně jako u Zalmana VF900-Cu sundat ten původní. Zde ale musíte vyndat i základní desku, což potěší málokoho.


Ták desku máme venku, po nynější vyndavání desky doporučuji pořádně utáhnout šroubovací sloupky - není žádný med, když šroub vyšroubujete i se sloupkem.


Po odmontování původního pasivu od Gigabyte následoval menší šok, minulá pasta sice vzhledově nevypadala špatně (nebyla silikonové - byla stříbrná) až na to, že byla dosti připečená (to bude nejspíš častým přehříváním - dokonce i padáním celého systému). Část této připečené pasty se mi podařilo sundat, něco se mi i přes moje úsilí sundat nepodařilo. Nanesl sem tedy novou vrstvu pasty, přes místa kde zůstala původní pasta to byla malinká vrstvička a na místa kde jsem ji odstranil jsem dal o něco větší vrstvičku - kvůli zarovnání.


Jakmile nanesete pastu (nebo můžete i předtím), nalepte přiložený čtvereček na čip. Ten chrání samotný čip, navíc pomáhá chladičí, přesně si sednout na čipset (podle informací na webu Thermalrightu by se měl lepit na základnu na chladič, v manuálu je to napsáno obrácně, prý by se měl nalepit okolo čipu - ono je to vlastně jedno, hlavně ho tam ale nezapomeňte dát :). Nyní stačí jen najít vhodnou sponu (rozměry), vybrat umístění věže, prostčit plastové zacvakavaci čudly s pérky onou sponou, nasadit na dírku v základně chladiče a poté cvaknout do desky.
Dle mé zkušenosti by bylo lepší dát o něco tvdrší pérka, s těmi co dodává Thermalright sice chladič drží, ale ne tak pevně jak bych si představoval. Proto v manuálu doporučují provléknout rohy žebrování chladiče dodávanými stahovacími paskámi, aby v případě uvolnění nepoškodil například grafickou kartu. Přítlak sice není tak pevný, ovšem pokud nějak drasticky nezacházíte z case, bude držet. Pozor bych si dal při převoz na LAN party, proto Thermalright HR-05 SLI upevním projistotu stahovacím páskem k chladiči CPU, který je poblíž - viz foto.
Po spuštění systému doporučuji na chladič sem-tam sáhnout, jestli se zahřívá, pokud je studený, pak je chyba v usazení (v přítlaku). Pokud je teplý (jako u mě) - vše je v pořádku, a teplota se přenáší dobře.

Další části článku:      

Komentáře ke článku:Ještě nikdo nepřidal komentář. Můžeš začít ty!     

smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile