Zalman VF700-Cu - Úvod, srovnání


- Kategorie: Recenze
- Datum vydání: 28.12.06 v 12:00
- Popisek: Test kvalitního celoměděného chladiče Zalman VF700-Cu a defaultního chladiče na Leadteku 6600GT v AGP verzi. Testováno proběhlo v 3Dmark05 a v Real-Time HDR.
- Počet kapitol: 5
- Výpis:

1. Úvod, srovnání
2. Instalace
3. 3Dmark05
4. Real-HDR
5. ZávěrJe to přibližně rok a půl co mám Leadteka 6600GT, staré Inno3D FX5600 už nedostačovalo výkonem a ani s chlazenim na tom nebyla dvakrát nejlíp. 6600GT je výkonově trošku jinde a navic ještě přišlo na řadu taktování, které bylo u starého Inna téměř nemyslitelné. S taktem u jádra jsem se dostal na 542 z 500MHz defaultních. Více už nebral chladič - přes 80°C jsou toho důkazem. U pamětí to bylo lepší GDDR3 na základních 900 se mi povedlo taktnout až na 1184, při vyšších taktu už byla karta nestabilní (artefakty, chyby v obraze). Před nedavnem sem si řekl dost a začal se shánět po chladiči. Projel sem testy na svět hardware, ale i na PCtuningu a na jeho fóru. Nejlépe ze všech recenzí pro mě vyšel Zalman VF700- Cu, díky jeho bezva poměru chladicí výkon/hlučnost. Na výběr sem měl i verzi Hlíníkovo-měděnou (Al-cu), ale řek sem si že už mě o málo vyšší cena nezabije. Chladič je celoměděný vějíř, vybral sem si varianu LED, čili lopatky větráku jsou podsvíceny, zde konkrétně modře.
Ohledně instalací chladiču na grafky a procesory nejsem zádnej skill, ale po přečtění pár manuálů návodů a rad už vím co a jak. Mimochodem docela dobře znázorněnou instalaci Zalmana VF700-Cu jsem do druhé části testu, takže ji netřeba podrobně rozebírat.
A teď něco o Leadtekovskym chladiči na 6600GT. Pasiv je celohliníkovej, ne nepodobný dřívějším modelům od Zalmanu. Ale i přes jeho jednoduchost zvláda defaulní takty teplotně velice dobře. Paměti nejsou nijak zvlášť chlazeny, akorát na ně trochu fouká menší, 6cm, větráček. Musím ještě upozornit že na Leadteka 6600GT v AGP verzi nenarvete dodávané pasivky od Zalmanu. Paměti sou u této karty umístěny moc blízko jádru a tak pokud je chcete použit, musíte si připravit pilník a pasivky zmenšit co do výšky.

K Zalmanovi na čip se mimochodem koupil i malý pasívek na AGP-PCIE můstek, ten starý byl sice taky hliníkový, ale neměl tolik žeber a hodně se zahříval (někdy se na něm nedala udržet ruka :), proto tedy Zalman ZM-VHS1. Aby to bylo komplet: pro čipy (nv43 a můstek) nebyly použity dodávané pasty (nebo dokonce původní :) nýbrž kvalitní stříbrná teplovodivá pasta Arctic Silver AS5 s obsahem 3,5g za nějakých 150,-

Zde je několik neoficiálních fotek Zalmanů a na konci i porovnání s Accelerem a Zalmanem VF900-Cu.


A teď pár mých fotek.Další části článku:      

Komentáře ke článku:


 khhhnzhgbujuzzhhfffgv  web  16.01.16, 11:23  95.173.207.xxx   user
nelado ,užstebou dlouho kamaradim lado kdiš tak gdiš tak spolu smile smile 555     

smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile smile